1000751

Shake it

Чоколадо

540 гр

2299

На рака

shake it ikona

НЕОДОЛИВИ ВКУСОВИ СО САМО 201 КАЛОРИЈА КОИ ЌЕ ВИ ПОМОГНАТ ДА ГИ ГУБИТЕ КИЛОГРАМИТЕ? ДА МОЖНО Е!

Nutriplus шејкот е диететски производ со намалена енергетска вредност - додаток во исхраната за луѓе што се на диета за слабеење. Секоја порција содржи 20 гр. вегански протеини, 5 гр. влакна (пробиотици) и 27 витамини и минерали, во форма на прашок од кој се подготвува шејк, кој заменува еден оброк. Наменет е за луѓе на рестриктивна диета, како замена за еден или два оброк дневно со цел да ослабат.

Основна состојка е протеинот од грашок

Овој протеин со висока вредност има бројни здравствени придобивки. Спречува уништување на мускулите и има важна улога да даде чувство на ситост. Го регулира нивото на маснотии и шеќер во крвта и го поддржува имунолошкиот систем.

Препорачаните дневни дози не е дозволено да се надминат. Посебна претпазливост при земање се советува кај доилки и пациенти кои земаат лекови. Nutriplus шејкот не смеат да го користат бремени жени, луѓе болни од рак, дијабетис тип 1, пациенти со хронична бубрежна инсуфициенција, луѓе кои земаат намалена количина протеини, пациенти со синдром на нервозни црева.

Измешајте ја количината од 4 лажички од приложениот дозер (54 гр.) Nutriplus заменски оброк шејк за контрола на телесната тежина со 200 мл вода или измешајте ја количината од 2 лажички од приложениот дозер (27 гр.) Nutriplus заменски оброк шејк за контрола на телесната тежина со 250 мл делумо обезмастено млеко (1,5%). Силно протресете додека се создаде мазна и кремаста текстура. За одржување на тежината, изберете Nutriplus заменскиот оброк шејк за контрола на телесната тежина за еден оброк дневно. Погоден за возраст од 18 години.

FARMASI 2021 - сите права загарантирани
DESIGNER